پرواز شامگاهی درناها

تنها آن کس که کارد می کشد اسحاق را بدست می آورد.

سفر۲

۴. آرمرده- کردستان

بله دیگه....فکر میکنم از شهرداری وضعیت شهر را می توانید کاملا حدس بزنید و نیازی به توضیح اضافی نیست!!!!

آرمرده در ۱۲ کیلومتری شهر بانه قرار گرفته. شهر بن بستیه و جاده ای که ازش رد میشه میره تا روستاهای مرزی. بین اهالی بانه این جاده چیزی شبیه گذرگاه مرگه!! علتش هم اینه که تقریبا تمام اجناسی که در بانه فروخته میشه از این جاده پرپیچ و خم و خطرناک قاچاق میشه!! از لباس زیر بگیرید تا تلویزیون پلاسما همه چی وارد میشه!! منطقه پر از میتسوبیشی هایی که دائم توی این مسیر در حال رفت و آمدند. البته رفت و امد که چه عرض کنم!! بیشتر از شانه های خاکی جاده استفاده می کنند تا مسیر آسفالت! علاوه بر اون کلی مسیر فرعی هم روی دامنه تپه ها هست که وقتی اوضاع خرابه میزنند به کوه. خلاصه بساطیه!

تو بانه به هر کی گفتیم رفتیم آرمرده چشاش از حدقه دراومد! ۵. غار کتله خور- گرماب- استان زنجان

بازدید از این غار کاملا خارج از برنامه بود. با دیدن یه تابلو توی مسیر انحرافی ناگهان تصمیم گرفتیم به اونجا هم سری بزنیم! جالبه که قسمتی از جاده ای که ازش رد شدیم تا برسیم اونجا اصلا توی هیچ کدوم از نقشه های راههای کشور نیست!!!!

ظاهرا ۱۳ کیلومتر طولشه و سه طبقه است. اما فقط یک کیلومتر و خورده ایش بازه برای بازدید. مسیرش هم کلا پیاده رویه. خیلی خوب بهش رسیدند و کلا محیط جالبی داره.

یک مسیر سه کیلومتری غارنوردی هم داره که با مجوز برای گروهها بازش میکنند. تحتی فکر غارنوردی توی همچنین جایی هم خیلی وسوسه کننده است. شاید بعدها با یه گروه حرفه ای دوباره به اینجا سری بزنم!

اگر گذرتون افتاد حتما سر بزنید. اینکه به دیدنش می ارزه رو کاملا تضمین می کنم!


سفره عقد!!


اینجا یک میدانه به اسم دو جادوگر. دو تا چهره بزرگ سنگی روبه روی همدیگه هستند که من فقط از یکیشون عکس گرفتم. نمی دونم میتونید تشخیصش بدید یا نه!


و قصر بلورین!


اینم قسمت خنده دار مساله.  سرویس بهداشتی به انگلیسی چی میشه؟!!!!!!


ادامه دارد...

+ نوشته شده در سه‌شنبه 11 فروردین 1388ساعت 05:53 ب.ظ توسط دامون نظرات (7)
مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin